Projects

12/15/2016 06:46:28 pm

This information is available only in original (Ukrainian) language (in process of translation). Sorry for inconvenience. 

Асоціація має кількарічну історію плідної співпраці з міжнародними організаціями. ГО «НАМУ» залишається відкритою до співробітництва в тих сферах, де це відповідає її статутним цілям, потребам розвитку спільноти практиків позасудового вирішення конфліктів.

ГО «НАМУ» співпрацює з Координатором проектів ОБСЄ у підтримці розвитку української спільноти експертів-медіаторів та фасилітаторів діалогу. Головна мета тут – подбати про те, щоб був у наявності місцевий експертний потенціал, який допомагатиме органам влади та різним спільнотам долати розбіжності, запобігати конфліктам або вирішувати їх. Ця співпраця полягає в наступному:  
 • з 2015 року за підтримки Координатора проектів ОБСЄ та у партнерстві з ГО «НАМУ» щороку проходить Форум медіаторів та фасилітаторів діалогу. В рамках цього заходу українська спільнота експертів, що спеціалізується на роботі з конфліктами, має можливість обмінятися власним досвідом, вивчити міжнародні кращі практики, спільно визначити виклики та напрями свого професійного розвитку на майбутнє. В основі ідеї Форуму лежить ініціатива Одеської обласної групи медіації (ООГМ) провести наприкінці 2014 року Міжнародну конференцію «Інструменти діалогу як засобу подолання кризових явищ: міжнародний досвід та перспективи застосування в Україні». Звіти та навчальні матеріали, онлайн майстер-класи Форуму можна подивитися тут (лінк до ресурсів Форуму) 
 • ГО «НАМУ» надавала експертну підтримку в розробці методології та проведенні діалогових форумів Координатора проектів ОБСЄ на сході України в 2015-2016 роках. Форуми мали на меті посприяти налагодженню конструктивної комунікації органів центральної влади зі спільнотами, постраждалими  від конфлікту на Донбасі. Також підтримуються зусилля Координатора проектів з впровадження діалогових підходів до реалізації реформ
 • Експерти ГО «НАМУ» долучилися до розробки та впровадження навчальної програми «Як ефективно спланувати та провести діалог» для початківців (онлайн курс та тренінги)
 • Координатор проектів ОБСЄ підтримав низку ініціатив ГО «НАМУ», допоміг розробити онлайн-реєстр медіаторів, оновлений сайт та концепцію Кодексу етики медіатора. 


Необхідність розбудовувати в Україні альтернативні судочинству методи вирішення суперечок лежить в основі співробітництва ГО «НАМУ» з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Завдяки підтримці американського народу, наданої через Агентство в рамках Проекту «Справедливе правосуддя», вдалося досягти наступного: 
 • в серпні – жовтні 2017 році провести на загальноукраїнському рівні обговорення проекту Кодексу етики медіатора, підготувати документ до схвалення спільнотою медіаторів
 • ознайомитися із досвідом США щодо впровадження альтернативних методів вирішення суперечок та ознайомити з ним українську спільноту медіаторів
В рамках Проекту «Сприяння практичному запровадженню медіації в Україні і налагодженню взаємодії з судовою системою» (детальніше – див. сторінку проекту) вдалося наступне:  
 • провести у 2015-2016рр. інформаційну кампанію про переваги застосування медіації на національному та регіональному рівнях з особливим фокусом на суддівський корпус. В ході проекту було розроблено низку інформаційних матеріалів, зокрема буклет “Медіація. Що? Як? Навіщо?” (завантажити - лінк), деталізований буклет для суддів “Медіація та судова система. Що? Як? Навіщо?” (завантажити - лінк)
 • розробити дві навчальні програми з медіації для суддів
 • провести дослідження з поширення медіації в Україні (завантажити - лінк)
 • розробити практичні рекомендації для розвитку медіації та рекомендації з правового 
 • регулювання медіації в Україні (завантажити - лінк) ГО «НАМУ» надала підтримку експерту Організації ООН Жінки в розробці та апробації методології врахування гендерних питань в здійсненні медіації під час процесів миротворчості та примирення в українському контексті. Детальніше див. сторінку проекту «Підтримка партисипативної розробки гендерно-відповідальної медіації в процесах миротворчості та примирення в Україні» 

This website has been updated as part of a project implemented by the OSCE Project Co-ordinator in Ukraine with financial support provided by the government of Finland. The contents of this website are the sole responsibility of the National Association of Mediators of Ukraine and can in no way be taken to reflect the views of the Project Co-ordinator.