Форум медіаторів та фасилітаторів: 2015р.

20.12.2015 09:59:39

«Сприяння розвитку діалогової культури в Україні»

Форум медіаторів та фасилітаторів: 2015р.

У  співпраці  із Національною  асоціацією медіаторів України  Координатор проектів  ОБСЄ  в  Україні  організував  та  провів  Форум  медіаторів  та фасилітаторів діалогів  “Сприяння  розвитку  діалогової  культури  в  Україні”  та Міжнародну  конференцію “Національний  діалог  в  Україні:  огляд  досягнень  і перспектив для сприяння стабільності та реформам”, які проходили в Києві 9-11 грудня 2015 р. 

 У  Форумі  взяли  участь  більше  55  учасників,  які  отримали  можливість поспілкуватись  з  колегами,  обмінятись  власним  досвідом,  налагодити  нові контакти,  дізнатися  і  обговорити  міжнародний  досвід,  а  також  кращі  практики медіації та фасилітації діалогу.  Учасники  отримали  унікальну  можливість  підвищити  свою  кваліфікацію, отримати нові  знання особливо доречні при проведенні діалогів  із залученням владних інституцій, при проведенні так званих “вертикальних” діалогів. Поглиблений  мозковий  штурм  було  зосереджено  на  проблематиці формування понятійної єдності як основи для початку діалогу, компетенціях для ведучого діалогів, довірі як основі для залучення в діалог, способах подолання труднощів в процесі діалогу,  стратегії  залучення  сторін  у діалог, особливостях діалогів  для  підтримки  реалізації  реформ,  тривалості  діалогових  ініціатив  та оцінки їх ефективності, подальших кроків та наслідків діалогу. 

 В  рамках  міжнародної  конференції,  в  якій  взяло  участь  більше  110 учасників,    присутні  знайомились  із  організованими  діалоговими  ініціативами, проектами,  профільними  організаціями  та  їхніми  методологіями.  Іноземні  та українські  експерти,  а  також  безпосередні  учасники  діалогів  обговорювали  та аналізували успіхи діалогових зусиль ОБСЄ,  а також ділились баченнями того, як  можна  вдосконалити  процес  ведення  діалогу  на  місцевому  та загальнонаціональному рівнях. Зокрема, висловлювались міркування про те, як мають  надалі  змінитись тематичні  пріоритети  в  діалогах,  як  охопити  досі неохоплені  або  погано  охоплені регіональні  чи  професійні  групи  осіб,  а  також яким  чином  посилювати інституційну  спроможність  та  методологічну  базу спільноти медіаторів та фасилітаторів. Матеріали для завантаження:Майстер-класи:


             
Наталія Міріманова, Гуманітарний діалог (Бельгія): Як оцінювати ефективність діалогу.

Відео майстер-класу (англійською з українським перекладом)
.

Стейнар Брін, Нансенський центр миру та діалогу: Стратегічний  дизайн багаторівневого комплексного діалогу 
Відео майстер-класу (англійською з українським перекладом
         
Девід Ньютон, незалежний консультант з мирних процесів, медіації та миротворчості: Як  залучати високопосадовців  до участі в діалогах.
Відео майстер-класу (англійською з українським перекладом).

 Фото-галерея Форуму та Конференції:

 Image0025Small.jpg   
Сімейне фото учасників Міжнародної конференції «Національний діалог в Україні: огляд досягнень і перспектив для сприяння стабільності та реформам», Київ, 11 грудня 2015 року  
  Image0009Small.jpg
 Вайдотас Верба, Координатор проектів ОБСЄ в Україні відкриває Міжнародну конференцію «Національний діалог в Україні: огляд досягнень і перспектив для сприяння стабільності та реформам», Київ, 11 грудня 2015 року
Image0004Small.jpg
 Ганна Статівка, український психолог, роз’яснює способи подолання стресу та складних ситуацій в роботі експертів, які працюють з діалогами. Київ, 10 грудня 2015 року
 Image0024Small.jpg
 Практичні вправи дають практикам діалогу можливість поглибити навички. Київ, 10 грудня 2015 року
 Image0022Small.jpg
 Учасники презентують свої напрацювання під час практичної вправи з підходів до залучення посадовців до діалогу. Київ, 10 грудня 2015 рокуВеб-сайт оновлено в рамках проекту, що виконувався Координатором проектів ОБСЄ в Україні за фінансової підтримки уряду Фінляндії. Зміст ресурсу є виключно відповідальністю Національної асоціації медіаторів України і не відображає позиції, погляди чи думки Координатора проектів ОБСЄ в Україні.