ДЕМОКРАТИЧНИЙ ДІАЛОГ: ПОСІБНИК ДЛЯ ПРАКТИКІВ

31.12.2021

Бетті Прутт (Bettye Pruitt), Філіп Томас (Philip Thomas)
GIZ Ukraine 2021

Автори Посібника взяли на себе складне, але необхідне завдання зібрати широкі знання, накопичені в галузі вирішення конфліктів, і перетворити їх на чіткі концепції та практичні можливості для фасилітаторів діалогу. За підтримки та з використанням досвіду трьох міжнародних організацій (International IDEA, Програми розвитку ООН (ПРООН) та Організації американських держав (OAS)) та одного агентства зі співпраці заради розвитку (Канадське агентство міжнародного розвитку (CIDA), цей Посібник пропонує корисні напрацювання сучасних концептуальних підходів до діалогу та надає практикам конкретні набори можливостей розробки, започаткування, скликання, проведення, відстеження та оцінки процесу діалогу. Різноманітні запропоновані варіанти випливають із практики, а тематичні дослідження, представлені в Додатку 1 ілюструють, як ці варіанти можуть застосовуватися в реальному житті.

електронна версія - https://dialogue.dignityspace.org/ua/0/peredmova.html

pdf-версія - ДЕМОКРАТИЧНИЙ ДІАЛОГ: ПОСІБНИК ДЛЯ ПРАКТИКІВ 

АВТОРИ:

Бетті Прутт (Bettye Pruitt) (доктор філософії, 1981) — фахівець із суспільної історії, що займається розробкою практик та інструментів колективного навчання. Вона є співдиректором Проекту генеративного діалогу — дослідницької ініціативи, спрямованої на створення спільноти та орієнтованої на дії задля розвитку розуміння діалогових процесів та поширення їхнього використання для вирішення глобальних проблем (див. <http://www.generativedialogue.org>). Автор та співавтор чотирьох книг та численних звітів і статей, у тому числі «Dialogue as a Tool for Peaceful Conflict Transformation», з Катрін Койфер (Katrin Käufer), Reflections: The SoL Journal 3/4 (2002), доступно за посиланням: <http://www.solonline.org>.

Філіп Томас (Philip Thomas) на початку 1990-х працював експертом по регіону Центральної Америки в процесі трансформації конфліктів Центрального комітету менонітів. Потім став директором з питань навчання та старшим радником директора програми Організації американських держав у Гватемалі, OAS/PROPAZ: Culture of Dialogue. У цій ролі він сприяв розробці та впровадженню міжгалузевих процесів діалогів, підтримував національні комісії, створені на підставі мирних угод, а також розробляв та керував Школою навчання високого рівня OAS/PROPAZ. Зараз здобуває ступінь доктора у Fielding Graduate Institute, працює консультантом ПРООН, OAS та інших організацій, бере участь у Проекті генеративного діалогу та викладає курси в Коледжі менонітів у Гошені, штат Індіана, США.

Посібник є незалежним виданням на замовлення CIDA, International IDEA, GS/OAS та ПРООН. Це результат спільних зусиль цих установ та роботи провідних експертів у сфері демократичного діалогу.

Цей посібник - прямий переклад англійської версії посібника «Democratic Dialogue—A  Handbook for Practitioners», виданого Міжнародним інститутом сприяння виборам (International IDEA), Генеральним секретаріатом Організації американських держав та Програмою розвитку ООН у 2007 році. 

Українську версію підготовлено за підтримки Федерального уряду Німеччини в межах програми «Громадянська служба миру / Спеціальна ініціатива з підтримки переміщених осіб: заходи педагогіки миру для підтримки подолання поляризації у суспільстві на Сході України», яку виконує Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Координатор проєкту: Андрій Трубчак, радник з питань трансформації конфліктів

Перекладач: Олександр Лісніченко

Літературна редакторка: Міла Леонова

Дизайн та веброзробка: студія Kultura

Веб-сайт оновлено в рамках проекту, що виконувався Координатором проектів ОБСЄ в Україні за фінансової підтримки уряду Фінляндії. Зміст ресурсу є виключно відповідальністю Національної асоціації медіаторів України і не відображає позиції, погляди чи думки Координатора проектів ОБСЄ в Україні.