usaid

ПРОЕКТ “СПРАВЕДЛИВЕ ПРАВОСУДДЯ»

НАЦІОНАЛЬНА АСОЦІАЦІЯ МЕДІАТОРІВ УКРАЇНИ

 

 

Проект «СПРИЯННЯ ПРАКТИЧНОМУ ЗАПРОВАДЖЕННЮ МЕДІАЦІЇ В УКРАЇНІ ТА НАЛАГОДЖЕННЮ ВЗАЄМОДІЇ З СУДОВОЮ СИСТЕМОЮ»

 

Цей проект став можливим завдяки підтримці американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Проекту «Справедливе правосуддя»

Основна ціль проекту:Сприяння практичному запровадженню медіації в Україні шляхом поширення інформації про переваги її застосування на національному та регіональному рівнях, а також шляхом системного інформування суддівського корпусу про процедуру медіації.

Завдання проекту:

• розробка та презентація 4-годинних ознайомчих навчальних програм із практичного застосування медіації для Національної школи суддів України;
• експертний супровід процесу практичного запровадження медіації в Україні;
• підвищення обізнаності громадян, зокрема адвокатів та суддів, про переваги вирішення 
спорів та конфліктних ситуацій шляхом медіації.

Тривалість проекту: 10 місяців: 15 липня 2015 року – 15 травня 2016 року

Бюджет: 390 400 грн

Запланована діяльність:

На основі вивчення існуючого в Україні та у світі досвіду запровадження медіації, а також шляхом обговорень з експертами, передбачається підготувати актуальні рекомендації щодо практичного використання медіації у різних сферах. Так, зокрема, буде розроблено курс для суддів, що передбачатиме знайомство з перевагами медіації та формуванням навичок передавати справу медіатору. Практичні рекомендації будуть обговорені у мінімум 7 регіонах України і презентовані на заключному заході в Києві у квітні 2016 року. Результати проекту будуть широко доступні завдяки медіа підтримці.

Передумови для проекту 


Попри те, що медіація в Україні існує близько 20 років, широкого застосування вона так і не набула… Чисельні проекти, які здійснювалися різним коштом, носили тимчасовий характер і не призвели до системних змін. За різними джерелами у період з кінця 90-х і дотепер було підготовлено понад 2000 осіб у якості медіаторів, але практикують серед них одиниці. За останні 15 років було створено понад 20 центрів медіації (у Києві та у інших регіонах України), але більшість з них припинила своє існування через відсутність попиту на послугу. Протягом 10 років було розроблено не менше 10 проектів законів про медіацію, але жоден з них не подолав Верховної Ради. У 2010 році кілька провідних центрів медіації об’єдналися у Коаліцію з розвитку медіації і домовилися спільно створювати і розвивати ринок медіації в Україні. Логічним завершенням цієї ініціативи стало створення Національної асоціації медіаторів України (НАМУ), яка була зареєстрована в Києві у жовтні 2014 року.

До складу НАМУ увійшли провідні експерти та медіатори з різних регіонів України, маючи на меті зосередити зусилля на більш ґрунтовному вивченні поточної ситуації і визначенні можливих варіантів та шляхів налагодження саме практичного використання медіації як особами, які потрапили у конфліктну ситуацію, так і на рівні різних державних органів, які можуть рекомендувати медіацію чи сприяти її використанню для вирішення конфліктної ситуації.
Україна зараз знаходиться на унікальному етапі свого становлення – оновлюється вся система державного управління і запроваджуються найновіші підходи та інструменти для підвищення ефективності функціонування держави. Одним з найкритичніших завдань є відновлення довіри і нормалізація функціонування судової системи України як запоруки того, що увесь процес реформ відбувається справедливості і законності.

Медіація – є одним з прогресивних методів покращення доступу до правосуддя і оздоровлення судової системи. Тому більш системне розуміння медіації суддями, адвокатами і розширення використання медіації, зокрема шляхом передачі справ медіаторам, буде сприяти і поверненню довіри до всієї судової системи, і, що також дуже важливо, — кращому виконанню рішень, які приймаються чи затверджуються суддями.

Щодо законодавчого закріплення медіації, є велика потреба в узагальненні наявної інформації про досвід застосування медіації як в Україні, так і в інших країнах світу, зокрема у країнах колишнього СРСР, а також у інших країнах. На підставі висновків цього аналізу можна буде зробити припущення про доцільність законодавчого закріплення медіації і оптимальних шляхів її практичного поширення.

Наразі є велика потреба у підведенні також певних підсумків щодо українського досвіду, визначенні нових реалій та перспективного плану застосування медіації.

Національна асоціація медіаторів України (НАМУ) була створена у серпні 2014 року медіаторами, які розуміють цінність об’єднання зусиль задля запровадженню медіації як послуги і покращення стану доступу до правосуддя в Україні. Основною метою діяльності НАМУ є сприяння становленню, використанню та поширенню медіації як ефективного підходу до вирішення конфліктів у різних сферах життя, об’єднання фахівців у сфері медіації та розвитку професії медіатора на рівні світових стандартів, захист спільних інтересів її членів та представництво їх інтересів в Україні та за кордоном. Детальніше про діяльність НАМУ – www.namu.com.ua та на сторінці у ФБ.

Проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» працює в Україні з жовтня 2011 року. Мета проекту – сприяти утвердженню верховенства права в Україні через підтримку судової реформи, підвищення рівня прозорості та підзвітності судової системи, поліпшення обізнаності громадян із діяльністю судової системи та зростання довіри суспільства до судової влади. Діяльність проекту ґрунтується на досягненнях попереднього Проекту USAID «Україна: верховенство права», який реалізовувався з 2006 по вересень 2011 року. Детальнішу інформацію про Проект USAID «Справедливе правосуддя» можна отримати на офіційному веб-сайті FAIR або за телефоном +38 (044) 581-3303.

Американський народ надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) вже понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах, як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні допомоги на суму 1,8 мільярда доларів на покращення соціальної та економічної безпеки, а також на потреби розвитку. Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID та сторінці у Facebook

З питань співпраці з НАМУ у впровадженні проекту звертатися до:

Владислави Каневської
Керівника проекту
vladakanevska@gmail.com
050 549 30 98
Анастасії Штанєвої
Координатора проекту
shtanievaa@gmail.com
097 344 14 11

Збірка матеріалів проекту «СПРИЯННЯ ПРАКТИЧНОМУ ЗАПРОВАДЖЕННЮ МЕДІАЦІЇ В УКРАЇНІ ТА НАЛАГОДЖЕННЮ ВЗАЄМОДІЇ З СУДОВОЮ СИСТЕМОЮ»

 ТУР З ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТУ КОДЕКСУ ЕТИКИ МЕДІАТОРА

МАРІУПОЛЬ майже 40 мотивованих до обговорення учасників зібралося в приміщенні Фонду розвитку Маріуполя.
Ми почали зустріч)
В передчутті продуктивного обговорення )

Татьяна Ломакина Уляна Токарєва Фонд Развития Мариуполя
... Переглянути більшеПереглянути менше

Переглянути на Facebook

Розпочали роботу учасники київської зустрічі з обговорення проекту Кодексу етики медіатора. ... Переглянути більшеПереглянути менше

Переглянути на Facebook

КИЇВ_ СЬОГОДНІ _ЗУСТРІЧ _КОДЕКС ЕТИКИ МЕДІАТОРА

Нагадуємо, що 19.09.17 реєстрація з 18:00 до 18:30
Починаємо працювати о 18:30
... Переглянути більшеПереглянути менше

Переглянути на Facebook

© 2013-2015, Громадське об'єднання «Національна асоціація медіаторів України»